Kontakt

Truhlářství Halamka, s.r.o.
Horní Holetín 23
539 71 Holetín

Telefon: +420 469 311 154
Mobil: +420 602 162 753

E-mail:
info@truhlarstvi-halamka.cz

Úvod / Nabízíme / Špaletová okna

Špaletová okna

Vyrábíme špaletová okna nebo zdvojená okna podle vašich požadavků. Špaletová okna je možné zasklít izolačním dvojsklem v kombinaci s obyčejným zasklením a opatřit celoobvodovým kováním. Provádíme pečlivou, odbornou výměnu špaletových oken.

Konstrukce špaletových oken

Dřevěná špaletová oknaŠpaletová okna vyrábíme z dubového, borovicového, smrkového a dalšího dřeva. Jedná se o celodřevěná okna, která mají výborné akustické a tepelně-izolační vlastnosti. Okna mají dřevěnou zárubeň, do které jsou zasazena vnější i vnitřní křídla jako celek.

Při použití izolačních dvojskel a vylepšeného těsnění dosáhneme vynikajících izolačních vlastností. Tepelná prostupnost našich špaletových oken je U = 0,93 W/m2 (potvrzeno zkušebnou). V současné době se špaletová okna pro tyto skvělé vlastnosti stávají oblíbenějšími než eurookna.

Špaletová okna jsou opatřena moderními nátěry, proto nemusíte oknům věnovat zvláštní péči. Mytí oken stačí provádět běžnými čisticími prostředky. Není potřeba okna pravidelně natírat. Pro ozdobu špaletových oken je možné použít kování a historické dřevořezby.

V našem truhlářství vyrábíme špaletová okna také do historických budov tak, aby vyhovovala požadavkům úřadů památkové péče. V historických čtvrtích, ale nejen tam, je při rekonstrukci objektu potřeba dbát na původní vzhled dřevěných oken. Pokud uvažujete o výměně špaletových oken, můžeme vyrobit nová okna přesně podle původního zpracování, včetně kliček, pantů, kování a ozdobných prvků. Špaletová okna připravíme a namontujeme v souladu s vysokými nároky památkářů, zároveň však získáte kvalitu moderní technologie výroby.

Použití špaletových oken

Špaletová okna vyrábíme nejčastěji pro roubenky, chalupy a chaty, ale také pro rodinné domy. Špaletová okna vyrábíme i jako historické repliky pro historické a památkově chráněné budovy. U těchto speciálních zakázek je dodržen původní vzhled a charakter dřevěných oken.

Shrnutí výhod špaletových oken:

  •  skvělé tepelně-izolační vlastnosti
  •  výborná akustická izolace
  •  celoobvodové kování
  •  moderní nátěry, nemusí se pravidelně natírat
  •  dlouhá životnost

Naše špaletová okna uspěla na výbornou v náročném testování kvality. Přesvědčit se o tom můžete v získaném certifikátu. Pokud máte nějaké otázky, budeme rádi, když nás budete kontaktovat, nebo nám pošlete poptávkový formulář.

Fotogalerie špaletových oken

© Truhlářství Halamka, s.r.o., všechna práva vyhrazena. Použít texty, fotografie, videa, obrázky je povoleno jen se souhlasem provozovatele stránek.